+48 605 826 866
kolonie@wakacjezprzygoda.pl

Agenda wyjazdu – Camp Perkoz

wakacjezprzygoda.pl

AGENDA WYJAZDU

KOLONIA / OBÓZ Camp Perkoz Water Fun

Ahoj! Przygodo!

TERMIN  
PRZYJAZD

UCZESTNIKÓW

w godzinach 14.00 – 15.00

o godz. 15.00 jest obiad dla uczestników

 

Dziecko przejmie od Państwa dyżurujący przy wejściu do ośrodka  instruktor i odprowadzi do holu głównego, w którym zaopiekuje się nim kierownik grupy wiekowej. Rodzice i opiekunowie nie mają możliwości wejścia na teren obiektu.

ADRESY BAZY NOCLEGOWEJ Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy PERKOZ ZHP

Waszeta 1, 11-015 Olsztynek

WYJAZD

UCZESTNIKÓW

w godzinach 09.00 – 11.00

Dyżurujący przy wejściu do ośrodka instruktor informuje recepcję i kadra przyprowadzi do Państwa dziecko. Rodzice

i opiekunowie nie mają możliwości wejścia na teren campu.

KIEROWNIK

kolonii  / obozu

Monika Chmiel

605 826 866

Godziny kontaktu telefonicznego podczas CAMPU Codziennie w godzinach przerwy obiadowej od godz. 13.00 do godz. 15.00

Wieczorem od godz. 22.00 do godz. 23.00

●     o zmianach godzin bedzie informacja

Wychowawcy  
Opieka medyczna  Hospitalizacja / lekarz dyżurny: Olsztynek
INFORMACJE

DODATKOWE

DO PRZEKAZANIA

ORGANIZATOROWI

– prosimy o pilne poinformowanie kierownika o specjalnym żywieniu dziecka (uczulenia, dieta bezglutenowa, wegetariańska i inne)

– prosimy o informację dotyczącą ewentualnego przyjmowania leków osobistych

– prosimy o przekazanie oryginałów podpisanych kart uczestników na miejscu kolonii

WCZEŚNIEJSZY ODBIÓR DZIECKA 1. Prosimy o kontakt z recepcją i przedstawienie sprawy.

2. Po wjechaniu na parking udają się Państwo bezpośrednio do recepcji.

3. Dziecko przyprowadza do Państwa wychowawca lub kierownik grupy wiekowej.

Odbiór przez osoby trzecie

Jeżeli Dziecko odbiera ktoś z rodziny lub znajomych (nie rodzic lub prawny opiekun) prosimy jednego

z rodziców/opiekunów o wystawienie upoważnienia w oryginale do odbioru Dziecka (wzór W ZAŁĄCZENIU). Osoba odbierająca musi mieć takie oświadczenie ze sobą.

Uwaga: Informujemy, że w żadnym z wyżej wymienionych przypadków nie ma możliwości zwiedzenia Campu lub pomocy w kwaterowaniu czy pakowaniu się Dziecka

KIESZONKOWE Na terenie ośrodka znajduje się sklepik z artykułami spożywczymi, można przekazać kieszonkowe na drobne zakupy.

*po godz. 19.00 w sklepiku nie będzie można kupić słodkich napojów.

Do dyspozycji campowiczów, przez cały okres kolonii będzie woda w termosach, dodatkowo uczestnicy otrzymają

tzw. dokarmiaczkę w formie wody niegazowanej, owocu i przekąski.

PAKOWANIE DZIECKA W ciągu dwóch tygodni pobytu dziecka na obozie pogoda może być zmienna, należy zabrać więc rzeczy lekkie i te na chłodniejsze dni. W przypadku młodszych dzieci warto jest również pamiętać o spakowaniu ulubionej zabawki lub przytulanki. Najlepszą opcją jest samodzielne pakowanie się dziecka pod czujnym Państwa okiem: uczy samodzielności i odpowiedzialności a jednocześnie pozwala dziecku na zapoznanie się z zawartością walizki. Ubrania mają dawać poczucie komfortu a nie ograniczać aktywność ruchową dziecka. Niewygodne, nowe czy nie dostosowane do charakteru zajęć ubrania i buty często nie są używane przez dzieci, a bywa i tak, że w przypadku zgubienia, dzieci nie rozpoznają ich jako własne. Lepiej spakować używanie rzeczy, których w razie zniszczenia lub zabrudzenia nie będzie Państwu szkoda – podczas zajęć dzieci angażują się w zadania, a nie zwracają uwagi na wartość ubrań, co może spowodować, że rzeczy zostaną nieodwracalnie zniszczone lub zabrudzone trawą, farbami czy błotem których nie da się sprać. Każda rzecz przywieziona na camp, szczególnie przez młodsze dzieci, powinna być podpisana (na metce, specjalnej naklejce itp.). Niemal wszyscy kupujemy odzież w tych samych sklepach, więc odróżnienie od siebie i zwrot właścicielom pozostawionych kilku takich samych sztormiaków jest niemożliwe, o ile nie są one podpisane.
CO ZABRAĆ? Ciepła bluza

Długie spodnie

Sztormiak lub nieprzemakalna kurtka z kapturem

Czapka z daszkiem lub inne nakrycie głowy

Koszulki z krótkim rękawkiem

Krótkie spodenki

Bielizna na zmianę

Strój do kąpieli

Ręcznik

Klapki lub sandały

Przybory toaletowe

Krem z filtrem UV

Okulary przeciwsłoneczne

Środki przeciw komarom i kleszczom

Mały plecak

Bidon na wodę

Latarka

Kalosze lub nieprzemakalne buty

Buty sportowe

CZEGO NIE ZABIERAMY zbędne sprzęty elektryczne (wszystkie rzeczy z tej grupy wchodzą w zakres przedmiotów zakazanych z powodu przepisów PPOŻ) np. prostownice, lokówki, grzałki, czajniki, przedłużacze ( przeciążenie linii elektrycznych, zagrożenie pożarowe

 

inne zbędne przedmioty wartościowe np. duże kwoty gotówki, karty do bankomatów, scyzoryki, inne ostre narzędzia

 

TELEFONY I URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE  Na Campie nie korzystamy na co dzień z telefonów komórkowych.

Dotyczy to zarówno dzieci, jak i kadry, tak więc lepiej zostawić je w domu. Zależy nam, aby dzieci i młodzież w pełni korzystały z zajęć, towarzystwa rówieśników i wszelkich atrakcji dostępnych na Campie. Pragniemy by nawiązały nowe przyjaźnie, rozwinęły swoje pasje, lepiej poznały siebie i otaczający świat. Chcemy by dzieci i młodzież, wspólnie z kadrą, pracownikami i rodzicami, stworzyły małą społeczność campową i dzięki temu wyjechały z bagażem doświadczenia życiowego, wspierającego ich samodzielność, odpowiedzialność i tolerancję. Telefon komórkowy, na co dzień bardzo użyteczny, powoduje jednak, że udział dziecka w życiu Campu nie jest stuprocentowy. Zamiast uczestniczyć w zabawach, rozmowach, czytać książki czy wspólnie spędzać czas z rówieśnikami, dzieci i młodzież uciekają w zamknięty, wirtualny świat internetu lub gier i mogą trafić na niedostosowane do wieku lub wręcz demoralizujące i niebezpieczne treści. Nie ma również obaw o stratę lub uszkodzenie telefonu. W domach Państwo sami ustalają reguły korzystania z elektroniki, na Campie nie bylibyśmy w stanie ich kontynuować. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy wprowadzić ograniczenia w korzystaniu z telefonów komórkowych. Telefony, które wezmą ze sobą uczestnicy, zbieramy tuż po przyjeździe i umieszczamy w sejfie. Na wyłączonym telefonie naklejamy nazwisko dziecka. W ciągu dnia mogą Państwo zadzwonić do kierownika i poprosić o kontakt z dzieckiem, które oddzwoni w wolnej chwili. Każdy uczestnik może przyjść i poprosić o połączenie z rodzicem lub opiekunem.

 

 

 

Zasady pobytu rodziców na campie

Kierując się dobrem powierzonych nam pod opiekę dzieci zwracamy się do Państwa z prośbą o przestrzeganie poniższych zasad odwiedzin na campie.

Ograniczenia, które nakładamy wynikają z konieczności zachowania pełnej funkcjonalności ośrodka dla dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na odwiedziny.

Wizyta Państwa jest czynnikiem, którego przebieg czasowy i nasilenie nie jest z góry ustalony, mocno zaburzający ściśle zaplanowane i przemyślane zajęcia, gdzie każdy instruktor przypisany jest do konkretnej grupy dzieci.

Konieczność poświęcenia Państwu uwagi jako dodatkowej grupy osób w poważny sposób zaburza możliwości opieki instruktora nad powierzonymi mu podopiecznymi.

Zakładając odwiedziny tylko kilku par rodzicielskich instruktor na niezbędne ustalenia z opiekunami przeznacza czas porównywalny do czasu trwania zajęć popołudniowych całej grupy obozowej.

Stąd wynikają ograniczenia, których przestrzeganie jest niezbędne do funkcjonowania campu.

Ufamy, że Państwo wykażą zrozumienie dla naszego podejścia do sprawy odwiedzin.

 

Po przyjściu do recepcji należy:

 

  1. ustalić realną godzinę spotkania z dzieckiem, uwzględniając ograniczenia w możliwości natychmiastowego dotarcia z informacją do podopiecznego.
  2. przebywać w bezpośrednim sąsiedztwie recepcji, jeżeli czas oczekiwania na spotkanie nie przekracza 15 minut. W innej sytuacji należy opuścić teren ośrodka

i przyjść do recepcji nie wcześniej niż kwadrans przed ustalonym czasem spotkania z dzieckiem.

  1. podpisać w recepcji stosowne oświadczenie i w możliwie jak najkrótszym czasie opuścić teren ośrodka. Prosimy, aby powierzona w trakcie odwiedzin opieka nad dzieckiem była uzgodniona z instruktorem na konkretny wymiar czasu. Ewentualność zobaczenia pokoju/domku dziecka istnieje wyłącznie w obecności wychowawcy, instruktora lub kierownika.
  2. pobrać w recepcji identyfikator* umożliwiający pobyt w wyznaczonym miejscu przez okres 45 minut – w przypadku pozostania z dzieckiem na terenie ośrodka. Po upływie wyznaczonego czasu należy oddać identyfikator* w recepcji i niezwłocznie opuścić ośrodek.

Jednocześnie informujemy, że czworonożni przyjaciele Państwa dzieci na terenie campu mogą przebywać jedynie będąc na smyczy.

* Identyfikator występuje w formie plakietki z napisem „RODZIC” i opisana godzina, do której można jej posiadaczowi przebywać na terenie campu.

Na terenie campu obowiązuje zakaz palenia tytoniu!