+48 605 826 866
kolonie@wakacjezprzygoda.pl

Pytania i odpowiedzi dla rodziców – Zagranica

wakacjezprzygoda.pl

1. Co dzieci powinny zabrać ze sobą do autokaru na nocny przejazd?

Dzieci powinny zabrać ze sobą koc, poduszkę, wygodny strój do spania. Strój na zmianę następnego dnia. Noce w autokarze bywają chłodne dlatego warto być na to przygotowanym.

2. Ile dziecko powinno wziąć ze sobą kieszonkowego na kolonie zagraniczne?

Nasza sugestia na koloniach zagranicznych 80 euro.

3. Jak dzieci siadają w autokarze?

Młodzież zazwyczaj sama wybiera sobie miejsca w autokarze. Młodsze dzieci znajdują się bliżej wychowawców.

4. Czy jest relacja z obozu?

W przypadku obozów zagranicznych fotorelacja odbywa się w trakcie obozu lub po jego odbyciu najczęściej na facebooku.

5. Co jak moje dziecko zgubi telefon?

Na obozach zagranicznych w przypadku zagubienia telefonu lub jego trwałego uszkodzenia kontakt z rodzicami odbywa się poprzez kierownika obozu. Dziecko o konkretnych godzinach zgłasza się do kierownika aby zadzwonić do rodziców.

6. Czy mogę dostać numer do kierownika obozu.

Na obozach zagranicznych kontakt odbywa się pod numerem 601748206. Nie mamy zwyczaju podawać numerów kierowników lub wychowawców (poza szczególnymi wypadkami patrz pkt. 6). Zależy nam na bezpieczeństwie młodzieży, dlatego uważamy, że wychowawcy mają się skupić przede wszystkim na opiece nad dziećmi.

7. Czy mogę dostać numer do kierowcy autokaru?

Wszelkie problemy związane z przyjazdem i wyjazdem dzieci rozwiązywane są przez koordynatora transportu pod numerem 601 748 206.

8. Jakie są posiłki na miejscu?

Na programach zagranicznych 3 posiłki dziennie w czasie pobytu, w pozostałe dni podczas przejazdów tranzytowych patrz szczegółowe informacje przy każdym z programów.

9. Ile czasu dzieci zwiedzają dane miejsce?

Czas zwiedzania zależy od programu. Czasem jest to krótki wyjazd z ośrodka, a w innym przypadku cały dzień zwiedzania. O tym na bieżąco starają się informować wychowawcy, aby młodzież mogła się odpowiednio przygotować – wziąć ze sobą wodę i przykrycie na głowię.

10. Czy młodzież ma czas wolny?

Czas wolny za granicą jest dostosowany do wieku i potrzeb młodzieży. Staramy się aby młodzież miała zawsze czas na zakupienie pamiątek czy wieczorny spacer w mieście pobytu. Godzina jest dostosowana do wieku uczestników – młodsze dzieci wcześniej wracają do hotelu, starsze mają prawo zostać trochę dłużej. Wszelkie czynności odbywają się pod opieką wychowawców.

11. Do której godziny jest przewidziany czas na dyskotece?

Na programach zagranicznych wejścia na dyskoteki są od 16 roku życia. Czas na dyskotece ustala kierownik obozu.

12. Co jeżeli dziecko nie umie pływać?

W przypadku zagranicy młodzież jest podczas kąpieli pod opieką wychowawców i kierownika obozu, staramy się, żeby był obecny ratownik na obozie lub w miejscu kąpieli młodzieży, niemniej taką informację należy zamieścić w karcie kolonijnej uczestnika.

13. Czy na obozie jest opieka medyczna?

Na koloniach zagranicznych uczestnicy są ubezpieczeni w Signal Iduna S.A.
Dostępny jest numer alarmowy na który kierownik obozu oraz wychowawcy dzwonią w przypadku problemów. W przypadku poważniejszych zdarzeń do hotelu może być wezwany lekarz, który udziela pomocy na miejscu lub karetka pogotowia. W ostatnim przypadku dziecko pod opieką wychowawcy jedzie do szpitala.

14. Czy za granicą dziecko jest ubezpieczone?

Każdy uczestnik obozu jest objęty ochroną ubezpieczeniową przez SIGNAL IDUNA Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. W cenie każdej imprezy zagranicznej zawarte jest ubezpieczenie KL do 15000 euro, NNW do 15000 zł oraz bagażu do kwoty 1000 zł. Informujemy o konieczności wykupienia dodatkowego ubezpieczenia w przypadku chorób przewlekłych. Ubezpieczyciel ma prawo do odstąpienia od ochrony ubezpieczeniowej w przypadku, gdy uczestnik obozu działa pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających.

15. Jak przebiega udzielenie pomocy dziecku za granicą?

Młodzież za granicą jest ubezpieczona przez SIGNAL IDUNA S.A. W momencie szkody kierownik obozu zgłasza sprawę do ubezpieczyciela. Ubezpieczyciel wzywa lekarza do hotelu, a w przypadku poważniejszym natychmiast wzywana jest karetka pogotowia. Uczestnik pod opieką wychowawcy przetransportowywany jest do szpitala. Po udzieleniu pomocy wraz z wychowawcą taksówką wraca do hotelu. W razie sytuacji gdy uczestnik musi pozostać w szpitalu na miejsce wezwany jest rodzic dziecka. Ubezpieczyciel pokrywa koszty przejazdu oraz pobytu rodzica z dzieckiem w szpitalu. Ubezpieczyciel ma prawo do odstąpienia od ochrony ubezpieczeniowej w przypadku, gdy uczestnik obozu działa pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających.

16. Co się stanie jak mojemu dziecku skończą się pieniądze czy jest możliwość ich jakiegoś przekazania?

W takim przypadku należy kontaktować się pod numerem:601748206. Staramy się odpowiednio rozwiązać sytuacje, tak aby dziecku przekazać dodatkowe środki.

17. Jak wygląda dostęp do internetu dla dzieci?

Za granicą w większości hoteli jest Internet dostępny, czasem dodatkowo płatny. Nie zawsze jest on w pokojach często tylko w recepcji danego obiektu.

18. Ile dzieci przypada na jednego wychowawcę?

W przypadku obozów zagranicznych pod opieką wychowawcy znajduje się maksymalnie 15stu uczestników.

19. Ilu osobowe są pokoje?

Za granicą są to pokoje 2, 3, 4 osobowe. Wyjątkowo zdarzają się pokoje większe. Dla młodzieży nie są przewidziane pokoje 1-osobowe.

20. Czy w pokojach są łazienki?

Przy pokojach zawsze są łazienki.

21. Łazienki są z prysznicem czy z wanną?

Łazienki za granicą zazwyczaj są z prysznicem lub połączone wanny z kabiną prysznicową.

22. Moje dziecko ma chorobę lokomocyjną co mam zrobić? Jak je przygotować na wyjazd?

W takim przypadku należy poinformować o tym wcześniej organizatora lub podać taką informację w karcie kolonijnej. W apteczce obozowej znajdują się leki przeciw chorobie lokomocyjnej – są one zawsze w ograniczonych ilościach w związku z czym polecamy wziąć również swoje leki na które dziecko najlepiej reaguje. W takim przypadku dziecko nie powinno mieć na drogę chipsów i innych ciężkich słodyczy do jedzenia.

23. Jaka jest maksymalna waga bagażu dziecka?

Waga bagażu podana jest orientacyjnie ok. 20 kg. Dziecko powinno samodzielnie móc unieść swój bagaż w związku z czym prosimy aby zwrócić na to uwagę. Wychowawcy oczywiście pomogą, ale nie są w stanie jednocześnie pomóc wszystkim dzieciom.

24. Czy mogę dziecku na podróż zapakować zgrzewkę wody?

Warto aby dziecko miało na podróż swoje picie – jednak trzeba pamiętać, że miejsce w autokarze i w lukach bagażowych jest również ograniczone. W autokarach jest tzw. “suchy prowiant” w razie gdyby młodzież była głodna lub spragniona. Poza tym jest to dodatkowy ciężar do noszenia. W przypadku niektórych państw np. Włoch – woda pitna dostępna jest również w kranie.

25. Jakie dokumenty musi wziąć ze sobą dziecko?

Na koloniach zagranicznych uczestnik musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport.

26. Czy legitymacja wystarczy na wyjazd zagraniczny?

Legitymacja nie jest dokumentem pozwalającym przekroczyć granicę, musi być ważny paszport lub dowód osobisty.

27. Czy ktoś się ze mną skontaktuje odnośnie powrotu dziecka do Polski?

Jest to praktyka z której zrezygnowaliśmy ze względu na to że młodzież ma swoje telefony i często samodzielnie informuje rodziców o której nastąpi powrót do Polski. Niemniej wszelkie informacje o powrocie dziecka do kraju podawane są pod numerem telefonu: 601 748206

28. Moje dziecko jest wegetarianinem/wegetarianką, weganinem/ weganką czy będzie miało specjalną dietę?

Informację o diecie specjalnej powinna się zgłosić w karcie kwalifikacyjnej uczestnika kolonii.
Istnieje możliwość zamówienia diety wegetariańskiej/wegańskiej w hotelach. Należy jednak zgłosić tę informację organizatorowi wcześniej.

29. Dziecko ma alergię – komu to zgłosić?

Informacja o alergiach, stałych schorzeniach powinna zostać umieszczona w karcie kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku. Dodatkowo dziecko może podejść do wychowawcy i jeszcze raz poinformować, że ma alergię i na co, oraz czy regularnie przyjmuje leki.

30. Czy dziecko może zostawić pieniądze w depozycie?

Jak najbardziej jest taka możliwość – u wychowawców lub kierownika obozu.

31. Co to znaczy “wyżywienie w postaci suchego prowiantu”?

Suchy prowiant – to chleb, dżemy o różnych smakach, masło czekoladowe, szynka, paszteciki oraz woda.

32. Czy jeżeli moje dziecko ma 11 lat to może jechać za granicę?

Podróżują z nami dzieci głównie od 12 roku życia i starsze, jednakże jeżeli rodzic stwierdzi, że dziecko nie ma problemów z odbywaniem długiej podróży bez rodziców, lub podróżuje w towarzystwie starszego rodzeństwa, nie ma problemów aby uczestniczyło w obozie zagranicznym.